Live Tracker and Results  
HyperLink HyperLink HyperLink
Event
Currently showing top 5 in each category

Mixed RELAY
PosNameTime
1TEAM Tri 30004:31:13
2TEAM TMM05:19:01
3TEAM BBZ05:36:11
4LAST MINUTE TRI TEAM05:46:24
5Team Multisports Cagayan De Oro06:10:41


Male PRO
PosNameTime
1Brad Kahlefeldt03:56:33
2Mike Phillips03:57:35
3Mitchell Kibby04:13:25
4Matt Burton04:31:17
5Mitch Robins04:46:11


Male SEA-ELITE
PosNameTime
1Augusto Benedicto04:33:27
2Brian Borling05:08:50
3Christopher Rodriguez06:24:12


Male FIL-ELITE
PosNameTime
1Benjamin Jr Rana04:35:45
2Robinson Estevez04:36:48
3Billy Biag04:39:21
4Franklin Penalosa04:46:11
5Mervin Santiago04:51:30


Male (AM) RELAY
PosNameTime
1CAMSUR TRI-TEAM 104:20:42
2TEAM Kool N Fit-ness First04:23:26
3CAMSUR TRI TEAM 204:25:50
4TEAM Bike King Takuza04:51:58
5TEAM Tri - 300 A05:06:21


Male 18-24
PosNameTime
1Antonio Salamanque05:02:08
2Mariano Basagre05:02:35
3Jeron Payong05:07:44
4Luis Jose Embate05:48:54
5John Ni±o Monte05:53:39


Male 25-29
PosNameTime
1Hugo Babin04:56:00
2Colin Mitchell05:01:53
3Antonio Iii Almirante05:08:41
4Renel Brecenio05:11:14
5Carlo Chiong05:13:41


Male 30-34
PosNameTime
1Felipe Iii Sajulga04:43:02
2Jethro Karl Ramos04:58:22
3Rafael Vargas05:13:48
4Miguel Mallillin05:18:34
5Pompo Arroyo05:24:38


Male 35-39
PosNameTime
1Matthias Matthias05:03:56
2Christian Henn05:12:56
3Javy Olives05:14:31
4Navin Yavapolkul05:14:53
5Paolo Leano05:18:21


Male 40-44
PosNameTime
1Retok Brandli04:34:28
2Lee Mcmeekin04:57:53
3Rayzon Galdonez05:13:23
4David Zimmermann05:22:02
5Rey Molit05:28:53


Male 45-49
PosNameTime
1Nestor Glenn Precioso Iii Gonzalez05:10:50
2John Thomas Gonzales05:14:17
3John Villanueva05:29:16
4Steve Bonz05:40:58
5Raul Leorex Gaerlan05:44:24


Male 50-54
PosNameTime
1Joseph Dominic Bichara06:59:02
2Philip Benjamin Trinidad07:18:13
3Enrico Estrella07:55:03
4Blas Ruben Ramos08:00:42


Male 55-59
PosNameTime
1Roberto Ong08:14:40


Male 60+
PosNameTime
1Brigilio Balaba07:33:42
2Alfredo Santos07:53:10
3Larry Grefalda08:00:13


Female (AF) RELAY
PosNameTime
1Army Navy South Tri A TEAM06:22:20
2TEAM PNB06:37:35
3TEAM TRI-MATES06:42:47
4CAMSUR TRI TEAM 306:42:54


Female PRO
PosNameTime
1Simone Braedli04:17:42
2Radka Vodickova04:30:41
3Jessica Fleming04:32:57
4Renee Baker04:36:16
5Monica Torres04:50:25


Female FIL-ELITE
PosNameTime
1Lezette Albarote05:25:24
2Lc Langit05:53:32


Female 50-54
PosNameTime
1Celma Hitalia05:56:50


Female 18-24
PosNameTime
1Regina Rosquites06:31:02


Female 25-29
PosNameTime
1Natalia Joy Sy06:29:48
2Cheriss Estrada06:43:36
3Kriska Sto Domingo06:44:04
4Elinor Malicdem06:55:32
5Ana Maria Karina Mendoza07:12:33


Female 30-34
PosNameTime
1Jayline Balatibat06:02:26
2Nhea Ann Barcena06:04:03
3Noelle Frances De Guzman06:15:05
4Maria Corazon Sanchez06:43:24
5Leizl Cervatos06:56:36


Female 35-39
PosNameTime
1Joanne Plumbley05:36:59
2Laarni Paredes06:02:26
3Liza Jane Lagadia06:17:26
4Nylah Bautista06:23:24
5Maris Balatibat06:39:19


Female 40-44
PosNameTime
1Carly Reff06:04:31
2Belle Grandinetti06:22:07
3Yvonne Colendrino06:36:41
4Michelle Malvar07:07:01
5Lilia Monina Jose07:10:19


Female 45-49
PosNameTime
1Hayley Goldberg05:54:45
2Mariela Martinez Powell06:12:35
3Yvette Medalla06:42:59
4Geraldine Abuan07:08:24
5Sonya Grace Perez07:10:57